بازگشت به صفحه اصلی
وب‌سایت ۹۰ticket طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.
• خدمات و محتـوای ارائه شده در وب‌سـایت ۹۰ticket برای استـفاده‌ در این وب‌سـایت تولید می‌شوند . هر گونه سوءاستفـاده از اطلاعات ، متن‌ها ، عکس‌ها ، نقشه‌ها ، طرح‌ها ، لوگو و … از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت ۹۰ticket و لینک به مطلب ذکر شده مجاز ، و همچنین در رسانه‌های کاغذی ، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سای مجاز خواهد بود .
• اطلاعات شخصی کـاربران در ۹۰ticket کاملاً محرمانه می باشد . ۹۰ticket تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی کاربران بکار برده است . در همین راستا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران ، کاربر نیز باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهـت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سـایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نخواهد داشت . همچنین کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت ۹۰ticket اطلاع دهد.
• تنها دارنده نام کاربری و رمز عبور، کاربران سایت هستند . مسئولیت استفاده و حفاظت از رمز عبور و نام کاربری به عهده ی کاربر می باشد ، همچنین هرگونه دریافت سفارش خدمات و پشتیبانی از طریق آن نام کاربری و رمز عبور انجام می پذیرد . • کاربر متعهد می‌شود که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کند . در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست ، مسئولیت عواقب بعدی این امر بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.
• کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت ۹۰ticket اصلاح کند . در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبـال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت. • وب‌سایت ۹۰ticket به فروش اینترنتی بلیط هواپیما ، اتوبوس و قطار می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر و یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده ندارد .
• هرگونه سوء استفاده از نام ۹۰ticket ، سایت اینتـرنتی ۹۰ticket ، مکاتبه از طرف ۹۰ticket و یا استـفاده از نام های مشابه که شبهه ، مشابهت و تطابق را ایجـاد کند ممنوع می باشد . از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد است .
• وب‌سایت ۹۰ticket اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را دارند.
• هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها و قطارها در سایت ۹۰ticket ، شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها و قطارها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت ۹۰ticket ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد .
 • عملیات خرید بلیط در وب‌سایت ۹۰ticket شامل مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف پیگرد قانونی قرار دارد . خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 • طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است ۹۰ticket مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، ساعت پرواز، تاریخ سفر، باید به صورت صحیح وارد شود . نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود نداشته و۹۰ticket ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
 • اعلام تغییرات پرواز و یا نهایی شدن سفارش در پرواز های داخلی از طریق اس ام اس و در پروازهای خارجی از طریق ایمیل و اس ام اس و بنا به ضرورت از طریق تلگرام به مسافر اعلام می شود لذا ورود تلفن معتبر و در دسترس از مسافر الزامی است و در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن پیام ها به عهده مسافر است.
 • در هنگام رزرو بلیط حتما شماره مسافر قید گردد ، درصورت عدم درج صحیح شماره مسافر عواقب بعدی آن به عهده شخص رزرو گیرنده می باشد .
 • لطفا پس از اتمام فرآیند خرید به دانلود بلیت ، ارسال اس ام اس و گرفتن ایمیل توجه نمایید و پیش از اطمینان از صدور بلیط از خرید مجدد جلوگیری نمایید .
 • رزرو و خرید قطعی بلیط شما زمانی اتفاق می افتد که چاپ بلیط برای شما انجام شود و شماره بلیط که از سوی ایرلاین صادر گردیده ، در آن چاپ گردد . در غیر اینصورت قبل از هرگونه اقدام با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید . در صورت عدم تایید و چاپ بلیط مبلغ پرداختی به طور کامل برگشت داده خواهد شد .
 • بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر در فرودگاه پذیرش نخواهد شد.
 • طبق قوانین هواپیمایی کشوری، نوزاد به مسافری اطلاق می شود که بین ۱۰ روز تا دو سال، سن دارد. کودک به مسافری اطلاق می شود که بین دو تا دوازده سال تمام سن دارد و بزرگسال به مسافری، بیش از دوازده سال سن دارند. خریدار با علم به قوانین مذکور اقدام به خرید بلیط می نماید. بدیهی است در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی و تاریخ تولد، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • بلیط نوزاد یا کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال به صورت آنلاین خریداری نمود.
 • لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ سیستمی (بلیط های سیستمی به بلیط هایی اطلاق می گردد که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می رسد)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری ( بلیط چارتر به بلیطی اطلاق می گردد که نرخ های آن توسط آژانس های چارتر کننده تعیین میشود و استرداد آن تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نمی باشد)، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 • نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و ۹۰ticket در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی ( کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت) به مسئول پذیرش شرکت هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 • خریدار حق تغییر قیمت بلیط، و تغییر در مفاد بلیط صادر شده به هر نحو و عنوان را نخواهد داشت.
 • طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید،دوران نقاهت بعد عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند ، و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که همراه داشتن نامه مربوط جهت انجام پرواز کافی نبوده و ایرلاین در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای افراد ذکر شده یا دیگر مسافران مجاز به ممانعت از پرواز این دسته از مسافران می باشد و کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط صورت خواهد پذیرفت و ۹۰ticket در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 • استفاده از خدمات خاص شامل ویلچر، ماسک اکسیژن در حین پرواز، نیازمند اطلاع رسانی و هماهنگی با ایرلاین دارد. در صورت نیاز به دریافت خدمات خاص می بایست قبل از خرید پرواز مورد نظر خود با پشتیبانی وب سایت ۹۰ticket جهت بررسی امکان ارایه اینگونه خدمات توسط ایرلاین تماس حاصل فرمایید.
 • حضور مسافر در پرواز های داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز و در پرواز های خارجی حداقل ۳ ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک مورد نیاز الزامی است.
 • کاربران می توانند برای ارتباط با مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به آدرس پستی تهران، خیابان مطهری، بعد از تقاطع قائم مقام فراهانی، روبروی خیابان سرافراز، پلاک ۳۳۰ مراجعه کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا رجوع کنند.
 • در خواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین متفاوت است ( که در ادامه جدول درصد جریمه ها را مشاهده خواهید کرد . ) پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.
 • در صورت ابطال یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز بلیط خریداری شده شامل جریمه‌ی کنسلی نمی گردد و مسافر ملزم است در قسمت استرداداد های وب سایت گزینه “لغو پرواز توسط ایرلاین” و یا “تاخیر و تعجیل پرواز بیش از دو ساعت” را انتخاب نماید.
 • در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
 • در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در ۲ پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می باشد و ۹۰ticket هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

قوانین کنسلی بلیط رفت و برگشت داخلی

طبق قوانین ۱۴ جانبه میان ایرلاین ها و بر اساس قوانین داخلی هر ایرلاین ،در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است:
 • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر ایران ایر ، اسمان ، کاسپین ، ماهان ، آتا باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از ۳ روز باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
 • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر قشم ایر ، کیش ایر ، کارون، سپهران باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از ۴۸ ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
 • در صورتی که پرواز رفت ویا برگشت مسافر تابان ، معراج ، ساها باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از ۲۴ ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می گردد.
 • هواپیماییزاگرس و ایرتور جز توافقنامه ۱۴ جانبه نبوده در نتیجه پرواز های این دو ایرلاین شامل این قانون نمیشود. در صورت لغو و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت یک مسیر پرواز، مسیر دیگر با جریمه استرداد خواهد شد.
 • در صورتی که بلیط رفت و یا برگشت هواپیمایی کیش ایر باشد ، این ایرلاین تنها در صورتیکه هر دو بلیت رفت و برگشت توسط ۹۰ticket صادر شده باشد و هر دو بلیط سیستمی باشند قانون ۱۴ جانبه را اجرا خواهد کرد.
 • در خواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین مندرج در بلیط و اعلامی از طرف ایرلاین مربوطه می‌باشد. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از مبلغ پرداخت شده توسط مسافر کسر شده و باقیمانده مبلغ ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست.مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری) می‌باشد
 • نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می‌باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و ۹۰ticket در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در ۲ پرواز متوالی را دارد می بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می‌باشد و ۹۰ticket هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.

احراز هویت

 • در صورتی که خرید بلیط پرواز خارجی، از سمت ۹۰ticket نیاز به بررسی بیشتر جهت حفظ امنیت خریدهای انجام شده را داشته باشد، ۹۰ticket نسبت به اخذ اطلاعات از کاربر جهت احراز هویت اقدام خواهد نمود. در صورت عدم احراز هویت کاربر، ۹۰ticket این اختیار را خواهد داشت تا نسبت به تعلیق ارائه خدمات و انسداد حساب کاربری اقدام نماید. در صورت عدم احراز هویت ظرف ۲ ساعت از تاریخ خرید کاربر، ۹۰ticket اقدام به انسداد حساب کاربری خواهد نمود و هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات ناشی از آن برعهده نخواهد داشت.
 • مسافران ایرانی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند؛ طبق لیستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده، کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع ۱۱ کشور است. تعداد ۲۷ کشور هم صادرکننده ویزا در مرز برای ایرانیان هستند. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌کنند. در این نوع ویزا، امکان ریجکتی وجود ندارد و دریافت ویزا ۱۰۰ درصد است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آفریقا

صدور ویزا در مرز

 • کیپ‌وردر
 • کومور
 • جیبوتی: ویزای جیبوتی تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، بیشتر از این مدت نمی‌توانید در آن بمانید.
 • کنیا: در صورت ورود به کنیا، تنها تا ۳ ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید.
 • ماداگاسکار: مدت زمان مجاز برای اقامت در ماداگاسکار بعد از ورود به آن، ۹۰ روز است.
 • موزامبیک: بعد از ورود به موزامبیک تنها تا ۳۰ روز اجازه اقامت در آن را دارید.
 • توگو: ویزای توگو ۷ روزه است و بعد از این تاریخ باید از کشور خارج شوید.
 • اوگاندا
 • سیشل: مدت اقامت در سیشل تا ۳ ماه بعد از ورود است.
 • موریتانی
 • گینه بیسائو: بعد از ورود به گینه بیسائو تا ۹۰ روز اجازه اقامت در این کشور را دارید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آسیا

بدون ویزا

 • مالزی: بعد از ورود به مالزی، تنها تا ۱۴ روز اجازه اقامت در آن را دارید و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید.
 • ارمنستان: بعد از ورود به ارمنستان تا ۹۰ روز اجازه اقامت دارید.

صدور ویزا در مرز

 • لائوس: تا ۳۰ روز بعد از سفر به لائوس باید کشور را ترک کنید.
 • نپال: بعد از ورود به نپال، ۹۰ روز بعد باید کشور را ترک کنید.
 • تیمور شرقی: ویزای تیمور شرقی ۳۰ روزه است و بعد از ورود، بیشتر از این تاریخ نمی‌توانید در آن بمانید.
 • سوریه: بعد از هربار ورود به سوریه، تا ۹۰ روز می‌توانید در آن بمانید.
 • لبنان: کشور لبنان بعد از ورود، تا ۱ ماه به شما اجازه اقامت در کشور را می‌دهد.
 • مالدیو: برای سفر توریستی به مالدیو، بعد از ورود به کشور تا ۳۰ روز اجازه اقامت در مالدیو را دارید.
 • کامبوج: ویزای کامبوج ۳۰ روزه است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اروپا

بدون ویزا

 • ترکیه: بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در این کشور را دارید.

صدور ویزا در مرز

 • گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا ۴۵ روز می‌توانید در این کشور بمانید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکا

بدون ویزا

 • اکوادور: بعد از ورود به اکوادور تا ۹۰ روز می‌توانید در این کشور بمانید.
 • گویان: مدت زمان مجاز برای اقامت در گویان بعد از هر بار ورود تا ۳۰ روز است.
 • هائیتی: بعد از ورود به هائیتی تا ۳ ماه اجازه اقامت در آن را دارید.
 • نیکاراگوئه: نیکاراگوئه تا ۹۰ روز اجازه اقامت بعد از هر بار ورود را به مسافران ایرانی می‌دهد.
 • ونزوئلا: مدت زمان اقامت در ونزوئلا بعد از ورود تنها تا ۱۵ روز است.

صدور ویزا در مرز

 • بولیوی: ویزای بولیوی تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اقیانوسیه

بدون ویزا

 • نیووی: زمان مجاز برای اقامت در نیووی بعد از هربار ورود تا ۳۰ روز است.
 • ایالات فدرال میکرونزی: بعد از ورود به میکرونزی باید تا ۳۰ روز بعد کشور را ترک کنید.

صدور ویزا در مرز

 • جزایر کوک: ویزای جزایر کوک تا ۳۱ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
 • پالائو: ایرانیان تا ۳۰ روز بعد از هربار ورود می‌توانند در پالائو بمانند.
 • ساموآ غربی: ویزای ساموآ غربی تا ۶۰ روز اعتبار دارد.
 • تووالو: ویزای تووالو ۱ ماهه است و باید بعد از این مدت کشور را ترک کنید.
 • برای پروازهای خارجی داشتن حداقل ۶ ماه (۱۸۰ روز کامل) اعتبار پاسپورت ، برای خروج از کشور در تمامی مسیرها الزامی است.
 • مسافر می بایست سفر خود را به ترتیب از اولین مسیرهای موجود در بلیط خود انجام دهد، در غیر این صورت الباقی مسیرها به صورت خودکار از سمت شرکت هواپیمایی باطل می گردد و امکان استفاده ی بخشی از بلیط نیز میسر نمی‌باشد.
 • تغییر اسم مسافر امکان پذیر نیست، بنابراین در وارد کردن اطلاعات‌تان دقت کنید. در غیر این صورت، جریمه‌ی کنسلی لحاظ خواهد شد. (در صورت بروز مشکل با واحد پشتیبانی پرواز خارجی تماس حاصل فرمایید)
 • مسافرینی که دارای پاسپورت دو کشور مختلف هستند ، در صورتی که نام و نام خانوادگی شان در دو پاسپورت متفاوت باشد ، می‌بایست هنگام صدور بلیط هر دو نام خود را به ترتیب وارد نمایند بدین معنی که ابتدا نام فارسی سپس نام انگلیسی و در مورد نام خانوادگی هم بدین صورت می‌باشد.
 • امکان رزرو آنلاین برای ارایه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما در دفاتر حضوری تماس بگیرید.
 • به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید.
 • سن فرزندتان را هنگام خرید بلیط رفت و برگشت، با شرایط و قوانین خرید بلیط کودک (۲ تا ۱۲ سال) یا نوزاد (بدو تولد تا ۲ سال) مطابقت دهید.
 • حضور مسافران پروازهای خارجی حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.
 • پیش از خرید بلیط تاریخ بلیط خود را با تاریخ ویزا انطباق دهید. مسئولیت مغایرت تاریخ آن ها به عهده مسافر می‌باشد.
 • صدور بلیط یک طرفه به مقصد ارجان (قبرس شمالی) و بلگراد (صربستان) برای دارندگان گذرنامه ایرانی ممنوع می‌باشد.
 • مسافرینی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه دارند نمی‌توانند با ایرلاین هایی که ترانزیت در اروپا دارند پرواز انجام دهند. (مانند تهران استانبول با هواپیمایی ایژین و توقف در آتن) مسافرینی که با پاسپورت ایرانی قصد سفر به کشور صربستان را دارند نیازمند ویزای این کشور می باشند.
 • مسافرینی که قصد سفر به کشور گرجستان (تفلیس) را دارند، چنانچه بلیط رفت با هواپیما تهیه نموده اند ،حتما میبایست بلیط برگشت هوایی با ماکزیمم ۴۵ روز به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت از پذیرش مسافر در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد. ضمنا توجه داشته باشید داشتن مدارک کامل جهت سوار شدن به پرواز الزامی می باشد، ممکن است هنگام پذیرش مسافر واچر هتل، بیمه مسافرتی مرتبط با سفر و داشتن هزینه ی کافی متناسب با روزهای اقامت توسط مسئول پرواز چک شود. در صورت نقص مدارک ،۹۰ticket هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمیگیرد.
 • دارندگان گذرنامه های ترکمنستان ، ایران ، عراق ، سوریه ، بنگلادش ، پاکستان ، ساحل عاج ، کامرون ، ویتنام ، هندوستان ، سومالی ، گینه ، غنا که به عنوان توریست قصد سفر به شهر ارجان (ECN) در قبرس شمالی توسط تمامی ایرلاین ها را دارند .

  باید در فرودگاه مبدا مدارک ذیل را به همراه داشته باشند در غیر اینصورت از پذیرش آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد:

  ۱ – بلیط رفت و برگشت

          ۲ – رزرواسیون هتل

          ۳ – مبلغ ۴۰ پوند نقدی به ازای هر روز مدت اقامت

با توجه به انجام مصاحبه در بدو ورود توسط کشور پلیس مهاجرت قبرس ، احتمال عدم پذیرش در مرز حتی در صورت تکمیل مدارک وجود دارد.

نکته مهم در این مورد این است که در صورت صدور بلیط یک طرفه مدارک معتبر در این خصوص از جمله اقامت ، ویزای دانشجویی یا کار جهت ارائه به ایرلاین می‌بایست در اختیار ۹۰ticket قرار گیرد.

 • مسافرینی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه (غیر حوزه شنگن) دارند، نمی توانند با ایرلاین هایی که ترانزیت در اروپا (کشورهای حوزه شنگن) دارند، پرواز انجام دهند. (مانند تهران – استانبول با هواپیمایی آلیتالیا توقف در رم )
 • مسافرینی که قصد توقف در شهر ترانزیت و میان مسیر را دارند، می‌بایست زمان توقف خود را بیش از ۲۴ ساعت انتخاب نمایند. در صورتی که ساعت توقف خود را ۲۴ ساعت و یاکمتر انتخاب کنند ، قوانین ترانزیت حاکم است و تحویل دادن و یا ندادن بار در میان مسیر با تصمیم ایرلاین مربوطه می‌باشد.(مثال : مسافری که پرواز تهران امستردام با هواپیمایی ترکیش دارد و قصد توقف در شهر ترکیه دارد می‌بایست ساعت توقف خود را بیش از ۲۴ ساعت انتخاب کند اگر ساعت توقف کمتر از ۲۴ ساعت باشد، قوانین ترانزیت حاکم است و بار تحویل داده نمی‌شود )
 • مسافرینی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت به کشورهای غیر از حوزه شنگن دارند نمی‌توانند ترانزیت در حوزه شنگن داشته باشند .

  صدور پرواز یک طرفه تنها زمانی امکان پذیر است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

  ۱ – اقامت دایم یا موقت کشور مقصد

      ۲ – ویزای بلندمدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌سال (برای مثال ویزای دانشجویی)

      ۳ – داشتن بلیط ادامه‌ی مسیر

قوانین کنسلی بلیط پروازهای داخلی ( سیستمی )

 • توجه :ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌کند محاسبه می‌شود. بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلام‌شده در جدول زیر را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، ۹۰ticket مسوولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌گیرد

  • نمی‌گیرد.

  خط هوایی شناسه نرخی از زمان صدور (تا ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز) تا ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز تا ۳ ساعت قبل از پرواز از سه ساعت تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز از ۳۰ دقیقه قبل از پرواز به بعد
  ایران ایر J C Y V Q M N L O K S I X ۳۰٪ ۳۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪
  آسمان DIZ ۳۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  NYASUOVMXRQW ۴۰٪ ۴۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪
  LHKB ۵۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪
  E ۱۰۰٪
  ماهان S X T V Q P R Y B BH ۱۰٪ ۱۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  L ۱۵٪ ۱۵٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  N W WW WA WS WQ ۲۰٪ ۲۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪
  I ۲۰٪ ۲۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  C CC ۳۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪
  تابان Y YD YF YK YN YP
  T R V Z L M A I P F C K D N
  ۲۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  B W J S O Q E U H X G ۱۰۰٪
  قشم ایر A R Y ۳۰٪ ۴۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪ ۷۰٪
  V M Q ۴۰٪ ۵۰٪ ۶۰٪ ۶۰٪ ۷۰٪
  K N L ۱۰۰٪
  کاسپین J JF JB JH JD
  Z ZF ZB ZH ZD
  Q QF QB QH QD
  W WF WB
  N NF NB
  X
  S SF
  H HF
  P PF PB
  R RF RB RH RD RE
  ۳۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  M ۴۰٪ ۴۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪
  K KF
  L LF LB LH
  ۵۰٪ ۵۰٪ ۸۰٪ ۸۰٪ ۸۰٪
  I IF IB IH IE
  V A F U D
  ۱۰۰٪
  زاگرس C J (CIP) ۱۵٪ ۲۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۴۰٪
  Z ZD ZF ZI ZL
  X XD XF XI XL
  F FD FF FI FL FN FQ FS FU FW
  ۱۰٪ ۱۵٪ ۲۰٪ ۳۰٪ ۳۰٪
  I ID IF
  T TD TF
  U UD UF
  A AD AF
  ۱۵٪ ۲۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۴۰٪
  B BD BF BI
  D DD
  E ED EF
  S
  ۲۵٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۵۰٪
  M MD
  N ND
  R RD RF
  ۳۵٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪ ۷۰٪
  H HD
  Q QD
  L LD
  ۴۵٪ ۵۰٪ ۶۰٪ ۸۰٪ ۸۰٪
  P PD
  V VD VF
  Y YD
  K KD
  ۵۰٪ ۱۰۰٪
  W WD WF ۱۰۰٪
  کارون B S Y N Q K V X H L M R U D O E Z F P ۳۰٪ ۳۰٪ از ۱۲ ظهر روز ۱ قبل از پرواز تا ۲ ساعت مانده به پرواز ۵۰ ٪
  از ۲ ساعت مانده به پرواز به بعد ۶۵ ٪
  کیش ایر J C Y V R D A H B P تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز ۲۰ ٪ از ۲۴ ساعت قبل از پرواز به بعد ۴۰ ٪
  Q M N L O E K U X S تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز ۲۵ ٪ از ۲۴ ساعت قبل از پرواز به بعد ۵۰ ٪
  خط هوایی شناسه نرخی تغییر تاریخ تا ۴ ساعت مانده به پرواز کنسلی از زمان صدور تا ۷۲ ساعت مانده به پرواز کنسلی از ۷۲ ساعت تا ۴ ساعت مانده به پرواز از دست دادن پرواز تا ۴ ساعت مانده به پرواز
  معراج P P1 غیرقابل استرداد
  Y Y1 Y2 Y3 ۴۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪
  B B1 B2 B3 ۳۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۶۰٪
  M ۲۰٪ ۲۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪
  H H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 ۲۰٪ ۲۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪
  خط هوایی نرخ بلیط تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا ۵ ساعت قبل از پرواز جا ماندن از پرواز
  ایران ایرتور ۵۰۰،۰۰۰ تومان و بالاتر ۲۰٪ ۳۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪
  ۳۰۰،۰۰۰ الی ۴۹۹،۰۰۰ تومان ۳۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۶۰٪
  ۱۵۵،۰۰۰ الی ۲۹۹،۰۰۰ تومان ۳۰٪ ۴۰٪ ۶۰٪ ۷۰٪
  ۱۵۴،۰۰۰ تومان و پایین تر ۳۰٪ ۴۰٪ ۷۰٪ ۸۰٪
  خط هوایی شناسه نرخی از زمان صدور تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز از ۲۴ ساعت قبل از پرواز تا ۳ ساعت مانده به پرواز از ۳ ساعت مانده به پرواز
  آتا Y R O V B Q P N M L A K D W H F E J S I U ۳۰٪ ۵۰٪ ۶۰٪
  خط هوایی شناسه نرخی از زمان صدور تا ۴۸ ساعت به پرواز از ۴۸ ساعت تا ۲۴ ساعت به پرواز از ۲۴ ساعت تا ۱۲ ساعت به پرواز از ۱۲ ساعت به پرواز تا یکسال پس از پرواز
  سپهران تمامی شناسه‌های نرخی ۳۰٪ ۴۰٪ ۵۰٪ ۷۵٪
  خط هوایی شناسه نرخی از زمان صدور تا ۱۲ ظهر ۳روز قبل از پرواز از ۱۲ ظهر ۳ روز تا ۱۲ ظهر ۲ روز قبل از پرواز از ۱۲ ظهر ۲ روز تا ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز از ۱۲ ظهر روز قبل تا بعد از پرواز
  وارش W ۶۰٪ ۷۰٪ ۸۰٪ ۹۵٪
  از زمان صدور تا ۱۲ ظهر ۳روز قبل از پرواز از ۱۲ ظهر ۳ روز تا ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز از ۱۲ ظهر یک روز قبل تا سه ساعت پیش از پرواز از ۳ ساعت پیش از پرواز تا بعد از پرواز
  LL LI LF LW LV LU LS LR LQ LN LM LK LE LD LB LY ۳۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪ ۹۰٪
  SS SW SV SU SR SQ SN SM SK SE SD SB SH SY ۲۰٪ ۴۰٪ ۶۰٪ ۸۰٪
  HH HW HV HU
  HR HQ HN HM HI HE HD HB HS HF HJ HG HY
  ۱۰٪ ۳۰٪ ۵۰٪ ۷۰٪

  قوانین بار مجاز خطوط هوایی در پروازهای داخلی

ایرلاین شناسه نرخی میزان بار بزرگسال و کودک میزان بار نوزاد
ایران ایر
V N M Q O L Y ۲۰ kg ۱۰ kg
C J ۳۰ kg
آسمان
Y M H L N O Q K B R X U E ۲۰ kg ۰ kg
V S ۲۵ kg
D I Z ۳۰ kg
A ۴۰ kg
ماهان
N T V L Q U W X B S Y ۲۰ kg ۰ kg
P C I R ۲۵ kg
آتا P N R Y L M V O B Q A D K ۲۰ kg ۱۰ kg
ایران ایر تور Y W V U S Q N M L K H E B ۲۰ kg ۰ kg
تابان
Y L Z N V K R B E U H F ۲۰ kg ۱۰ kg
J ۳۰ kg
قشم ایر
Y V M N K A C ۲۰ kg ۱۰ kg
A ۳۵ kg
کاسپین
J Z Q W N X S H P O M K I V L R ۲۰ kg ۰ kg
C ۳۰ kg
کارون X H L B S Y N Q K V M R U ۲۰ kg ۰ kg
کیش ایر J C Y V M O Q N L H R D E K U X B S A ۲۰ kg ۱۰ kg
زاگرس
C J F B D E S I T U A M N R Q L H X Z ۲۰ kg ۰ kg
P V Y K W ۱۵ kg
معراج
Y B H ۲۰ kg ۱۰ kg
C C1 C2 ۳۰ kg
سپهران Y ۲۰ kg ۰ kg
وارش M N H S V Y L K Q U ۲۰ kg ۰ kg
بستن
بستن